Panenka od královny krásy pomůže dětem UNICEF

Je již dlouholetým nepsaným pravidlem spojovat soutěže o královnu krásy s určitým dobročinným programem nebo činností. Ne jinak je tomu se soutěží Česká Miss, která mimo jiné pravidelně a dlouhodobě spolupracuje s mezinárodním dětským fondem UNICEF, který je pod záštitou OSN a pomáhá dětem ve více jak 150 zemí světa.

Finalistky České Miss vyráběly vlastnoručně panenky

V rámci této spolupráce letos vlastnoručně vyrobilo šest finalistek soutěže Česká Miss panenky, jejichž prodejem budou hrazena komplexní očkování africkým dětem. Samotný projekt s názvem Adoptuj panenku a zachráníš dítě, má již v České republice dlouhou a úspěšnou tradici. Panenky si osobně převzala ředitelka UNICEF, paní Pavla Gomba.

Nejsou to však lecjaké obyčejné panenky. Každá látková panenka je vyrobena podle speciálního střihu poskytnutého od UNICEF ČR s přesnými parametry.  Každý z tvůrců, v tomto případě finalistek, opatří svůj výtvor „rodným listem“, kde je uvedeno jméno panenky, země, kterou má představovat, datum narození panenky a její další popis.

Dražba panenek je pro dobrou věc

Na afterparty galavečera soutěže Česká Miss 2017 spojeném s benefiční aukcí byla vydražena originální panenka, kterou vyráběla sama vítězka a královna krásy Michaela Habáňová. Tyto získané peníze jsou již na kontě fondu UNICEF a budou použity na zmíněný projekt.

Juliette Armand vydražila panenku přímo od královny krásy

Je nám velkou ctí, že jsme tento symbol solidarity a pomoci dětem, které neměly tolik štěstí, vydražili právě my. Společnost Juliette Armand se dlouhodobě zapojuje do nejrůznějších charitativních projektů po celé Evropě a v České republice je tomu samozřejmě také tak. Děkujeme všem ostatním za účast v této benefiční aukci a podporu dobré věci.